Skip to content

Välkommen till Lihnell´s Distillery

tidigare Bergslagens Destilleri

Nylansering av
Lihnell´s Summer Gin

Tredje släppet i 
The Norse Saga III

KONTAKT

CEO / Owner & Founder mats@lihnells.se

Mats Lihnell

CEO / Owner & Founder

mats@lihnells.se
Master Distillercarl@lihnells.se +46 761 915 007

Carl Lihnell

Master Distiller

carl@lihnells.se

+46 761 915 007
Economyjill@lihnells.se +46 703 170 822

Jill Lihnell

Economy

jill@lihnells.se

+46 703 170 822
Marketingrobert@lihnells.se +46 704 432 166

Robert Lihnell

Marketing

robert@lihnells.se

+46 704 432 166

Fakturaadress / Invoice adress
Lihnells Distillery AB
Pettersbergsvägen 2A
703 69 Örebro

Lageradress / Warehouse adress
Lihnells Distillery AB
Hjälmarsberg 311
705 10 Örebro

Company numbers
Orgnr: 556889-9974
Bankgiro: 131-5563
VAT-nr: SE556889997401

Övriga frågor
hello@lihnells.se

PARTNER BAR STÅ - PINTXOS & VÄNNER

En pintxosbar där man får känslan att man nästan är utomlands – personligt, varmt och välkomnade. En bardisk uppdukad med läckra pintxos – lyxigt och gott, men ändå prisvärt. Hela pintxoskulturen bygger på det sociala, glid förbi på väg hem eller innan teaterbesöket. Mingla, stå, sitt, häng – ja umgås helt enkelt!

Här hittar du större delen av vårat sortiment. Allt från Whisky till Gin men även en levande Whiskytunna som fylls på allt eftersom. Förutom vårat sortiment så har STÅ en fantastisk vinkällare och andra godsaker att dricka och äta.

Stå bildcollage

KUNDER

NYHETSBREV

Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få information om nya produkter och evenemang.

Branschvinnare 2023

Fakturaadress / Invoice adress
Lihnells Distillery AB
Pettersbergsvägen 2A
703 69 Örebro

Lageradress / Warehouse adress
Lihnells Distillery AB
Hjälmarsberg 311
705 10 Örebro

Company numbers
Orgnr: 556889-9974
Bankgiro: 131-5563
VAT-nr: SE556889997401

KONTAKT:

hello@lihnells.se

© LIHNELLS DISTILLERY AB